Tam Seramik Diş Kaplamalar

Zirkonyum Diş Kaplamalar
Zirkonyum Diş Kaplamalar

Güçlendirilmiş porselenden üretilen tam seramik diş kaplamalar estetik olarak hem başarılı uygulamalardır. İçlerinde altyapı bulunmaz. Kaplama görüntüsü dışa verdiği tepki sayesinde doğal diş gibi görünüyor. Yapılan kaplama da derinlik ve her ışık koşullarında doğal dış görüntüsü ortaya çıkacaktır. Diğer metal alt yapılı porselenlere göre çok büyük üstünlükleri vardır. Ancak zirkonyum diş kaplama ile tam seramik diş kaplama arasında çok büyük farklar olduğu söylenemez. Özellikle ön bölgede bir veya iki dişin kaplanması gerektiğinde kullanılırlar. Tam seramik diş kaplamalar doğal dişi iyi taklit ettiği için tercih edilir. Fiyat olarak hem zirkonyum diş kaplamadan hem de metal destekli porselen diş kaplamadan daha yüksek fiyatlar ile uygulanmaktadır.

Metal Desteksiz Köprüler

Güçlendirilmiş porselenlerinin özel makinalarda sıkıştırılması ile üretilirler. Ön diş bölgesinde ışık geçirgenliğinin istenilen seviyede olması tercih nedenidir. Arka diş bölgesinde yüksek çiğneme kuvvetlerine karşı istenilen dayanıklılıkta değildirler. Eksik diş boşlukları için yeterli direnç sağlanamadığı bilinmektedir.

Estetik Diş Fiyatları

Diş hekimliği fizik ve kimya alanlarında ortaya çıkan gelişmelerden çok kısa süre içerisinde faydalanan bir bilim dalıdır. Dayanıklılığı yüksek gelişmiş teknoloji ürünü olan malzemeler dişe kimliği için uygun malzemelerdir. Zirkonyum sanayide fren diski olarak kullanıldığı gibi uzay mekiklerinde de ısı kalkanı olarak kullanılmaktadır. Estetik malzemeler uzun süren çalışmalar ve teknoloji yatırımları ile elde edilmektedir. Bunun Sonucu olarak da kullanılan malzemeler yüksek fiyatlı olmaktadır. Fiyatları etkileyen diğer bir unsur da dişhekimliği uygulamalarının kişiye özel yapılıyor olmasıdır.