Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı Düşer mi?

Teknoloji güzel gelişmeleri beraberinde getiriyor. Estetik diş kaplamalar da bunlardan birisi. Artık kendi Dişlerimiz gibi görünen kaplama dişleri yaptırmak mümkün. Özellikle içerisinde metal bulunmayan zirkonyum diş kaplamalar doğal görüntüleri ve sağlıklı yapıları ile dikkat çekiyor. Ancak zirkonyum diş fiyatları ya porselen diş fiyatları ile mukayese edildiğinde oldukça önemli bir fark oluyor.

Bütçesi sınırlı olan kişiler için zirkonyum diş yaptırmak bazen imkansız olabilmekte. Zirkonyum diş fiyatları ile ilgili konunun uzmanı diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık. Sayın Kızılkaya zirkonyum diş kaplama konusunda bilgi ve tecrübelerinizle bize önemli bilgiler verdiniz. Bugün sormak istediğimiz Zirkonyum diş fiyatı düşer mi?

Diş Fiyatı

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya Zirkonyum Diş Kaplama Hakkında bilgi verdi.

İlk çıktığı günleri göre zirkonyum diş fiyatı bugün daha ucuz diyebiliriz. Ancak alım gücüne bağlı olarak bütçesi sınırlı olan insanlar için hala pahalı gelmekte. Zirkonyum fiyatlarına etkileyen önemli faktörlerden birisi döviz kurları. Sadece sarf edilen malzeme değil üretim için kullanılan bilgisayar cihaz ve ekipmanları da yurtdışından alınmakta. Bu da ciddi bir yatırım ve önemli bir bilgi birikimi ile gerçekleşmekte. Haklı olarak bu işe yatırım yapan diş teknisyenlerimiz de yaptıkları yatırımın karşılığını almak ve yenilenen cihaz ve malzemelere erişmek amacıyla fiyatlarına yüksek tutmakta.

Türkiye Diş Fiyatları

Aslında dünyadaki diğer ülkelere göre Türkiye zirkonyum diş fiyatları konusunda oldukça ucuz. Sadece zirkonyum diş fiyatları değil implant fiyatları ve diğer estetik diş fiyatları da Türkiye’de hesaplı.

Türkiye diş fiyatlarının uygun olması yurtdışından da önemli miktarda diş tedavisi için hasta gelmesine neden olmaktadır.

Doktorlar da dış kabı tuvallerinde şunu gayet iyi biliyorlar ki fiyat ucuzladığı zaman zirkonyum diş yaptıracak kişi sayısı da artacaktır. Ancak maliyet muhasebesi yapıldığı nda zirkonyum diş kaplama için iyi malzeme ve işçilik ile birlikte fiyat bugünkü seviyesinden daha ucuz olamamaktadır.